Greitieji kreditai: pokyčiai įpusėjus 2020-iesiems

parašė , 2020-06-06 18:15

Jau įpusėjo 2020-ieji, per kuriuos nutiko labai daug. Prasidėjo pandemija ir buvo įvestas visuotinis karantinas, po truputėlį prasideda ekonominė krizė ir valstybės bandymai ją suvaldyti. Tai buvo didžiuliai, seisminiai įvykiai, kurie palietė ir dar tikrai palies įvairias gyvenimo sritis. Išimtimi nebus ir greitieji kreditai, kurie turėtų taptų paklausesni, nes žmonės susidurs su finansiniais sunkumais. Bet atviru klausimu lieka tai, ar daug žmonių galės tuos greituosius kreditus gauti? Ar pandemijos, karantino ir krizės akivaizdoje bus lengva pasiskolinti vidutiniam šių įvykių paveiktam žmogui? Tam yra gerų priežasčių abejoti.

Kas gali gauti greitąjį kreditą?

Šiuo metu kredito bendrovės turi griežtus standartus, kaip ir kas gali gauti greitą kreditą. Taip, daug priklauso ir nuo pačios bendrovės, tačiau žiūrint į vidutinį kreditorių, standartai yra ir norint gauti paskolą, reikia juos atitikti. Kokie jie yra? Dalis jų neturėtų sukelti sunkumai daugumai norinčių pasiskolinti. Besikreipiantis asmuo turi būti Lietuvos gyventojas, turėti čia registruotą gyvenamąją vietą, būti pilnametis. Tai – elementarūs ir suprantami reikalavimai. Juos turėtų patenkinti kone kiekvienas, kuriam aktualūs greitieji kreditai.

Greitieji kreditaiProblemos prasideda jei žiūrėsime toliau. Didžioji dalis kreditorių tuomet reikalauja turėti nuolatinę darbo vietą, kuri bent 4 pastaruosius mėnesius būtų davusi žmogui stabilias, pastovias pajamas. Turint omenyje, kad ekonomika lėtėja ir artėja krizė, daug žmonių gali prarasti arba jau prarado savo darbus. Taip jie automatiškai praranda galimybę gauti greitąjį kreditą, išskyrus išskirtinius kreditorius, kuriems tai nėra esminis kriterijus.

Tai – dar ne viskas. Priedui prie to, kreditoriai sako, kad asmuo negali turėti didelių įsipareigojimų ar įsiskolinimų, jei nori gauti greitą kreditą. Kalbant konkrečiai skaičiaus, tai žmogaus pajamos turi būti tokios, kad privalomos sumokėti įmokos nebūtų didesnės, nei 40% tų gaunamų pajamų. Kaip matome, čia labai surišti dalykai, bet tai tik dar labiau apsunkina galimybės pasiskolinti 2020-ųjų viduryje ir metams einant į antrąją jų pusę.

Ką daryti?

Pirmiausia nereikėtų panikuoti. Jau dabar reikėtų pradėti dėliotis planus, kaip daryti, kad priėjimas prie greitojo kredito neužsivertų antroje 2020-ųjų metų pusėje. Nė vienas iš mūsų nežino kaip mes būsime paveikti šios krizės. Visada yra šansas, kad mes prarasime savo darbo vietą, net jeigu dabar ji atrodo užtikrinta ir stabili. Todėl galvoje reikėtų pradėtis dėlioti atsarginį planą, kas bus daroma, jei atsidursime tokiame predikamente.

Geriausias patarimas – galvoti apie alternatyvias pajamas, nes tuomet gauti greitąjį kreditą esant bedarbiui, vykdant individualią veiklą ar kitaip gaunant ir įrodant pajamas bus įmanoma. Kadangi valstybė, kaip viena iš jos priemonių tvarkantis su krize, duoda subsidijas vystant individualią veiklą ir apskritai kuriant sau darbo vietą, reikėtų pasidomėti šia galimybe. Taip atėjus krizei, greitieji kreditai gali padėti išsilaikyti, kol viskas praeis, o gaunamos pajamos iš individualios ar kitokios veiklos irgi prisidės. Galbūt jos bus netgi pakankamai didelės, kad skolintis net nereikės, todėl bus išvengta paskolų ir kitų įsipareigojimų.

Bet nepamirškite, kad geriausia viską daryti dabar, nes paskui gali būti per vėlu.

Rašyti komentarą

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių. Pigios paskolos prieinamos visiems mūsų svetainės lankytojams.