Su GPS sekimo įranga stebėjo savo judesius

parašė , 2019-06-13 23:59

Šiuolaikiniams menininkams išmonės netrūksta. Su tokia sekimo įranga https://www.sekimoiranga.lt/16-pasiklausymo-iranga vienas šiuolaikinis menininkas nutarė stebėti savo judesius ir iš to padaryti meninį projektą. Šiuolaikinio meno ypatybė – šiais laikais jis dažnai kuriamas nežinant tikslaus rezultato, kurį ketinama pasiekti. Dažnai menas tampa tyrimu, ir meno kūrimo procese atsiskleidžia nauji dalykai.

Meninis projektas – savo judėjimo stebėjimas

Sekimo profesionalaiBuvo panaudota gps sekimo iranga gyvenant viename name. Projekte sutiko dalyvauti keturi dalyviai. Naudojama buvo sekimo įranga, kuri fiksuoja, kur žmogus juda. Seklys buvo pritaisomas prie paties žmogaus, o ne prie kažkokių jo daiktų, kad stebėjimo trajektorijos būtų kuo tikslesnės. Toks buvo šio projekto užmanymas. Tad ekrane buvo galima matyti, kur žmogus juda, net jeigu jis eidavo į dušą, keliaudavo į tualetą, miegodavo lovoje (net buvo galima matyti, kurioje lovos pusėje miega, ar kaip naktį eina į tualetą, iki virtuvės ir pan.).

Stebėjo vieną mėnesį

Mėnesį laiko buvo siekiama stebėti šių žmonių judesius, leidžiant jiems visiškai užsimiršti apie tai, kad jie stebimi. Kiekvienas gyveno savame name, eidavo kasdien į darbą. Tai buvo vienas mėnuo arba keturios savaitės. Todėl šis judėjimas per tokį laikotarpį įgijo ir kažkokį tam tikrą ritmą, galima sakyti, rutiną, kuri atskleidė, kiek ir kaip gali būti judama.

Judėjimas kaip piešiniai

Galiausiai rezultatai buvo pristatomi tarsi keisti piešiniai. Kiekvieno žmogaus judėjimo trajektorijos buvo žymimos skirtingomis spalvomis. Buvo įvairių GPS koordinačių trajektorijų išklotinių. Ir tokių, kur sudėti vienas ant kito to paties žmogaus pirmadieniai. Ir skirtingų žmonių skirtingos dienos. Parodytos ir rutinos, ir tendencijos, ir visiškai keisti pajudėjimai.

Pokalbis

Antroji šio meninio tyrimo – eksperimento – dalis visgi buvo pats pokalbis su žmonėmis. Jiems užduodami klausimai, kaip jie jautėsi tuomet kai buvo stebimi, kai žinojo, kad yra stebimi. Dauguma žmonių įvardindavo, kad jiems nelabai būdavo smagu, kad stebimas net, pavyzdžiui, jų ėjimo į tualetą dažnumas. Kiti nesmagiai jautėsi, kad vakarais taip ilgai praguli ant sofos prie televizoriaus. Kai kas jautė diskomfortą, kad matoma, jog jie per dažnai užkandžiauja, nes vis eina iki šaldytuvo. Viena moteris įvardijo, kad jai dingo baimė, kuri ją vakarais kankindavo bijant, kad kažkas įsilauš. Mat jai buvo tas jausmas, kad ji vis tiek yra stebima, taigi, galbūt ir kažkaip tarsi apsaugota. Didžioji dalis dalyvių pripažino, kad projekto metu stengėsi savo judėjimą pateikti bent šiek tiek geresniu nei jis įprastai būdavo.

Rašyti komentarą

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių. Pigios paskolos prieinamos visiems mūsų svetainės lankytojams.